Haber

100 milyon liralık kablo çalan şebekenin 20 şüphelisi adliyede

ESKİŞEHİR’de, 2 yılda piyasa değeri yaklaşık 100 milyon lira olan 100 bin 701 metre haberleşme ve enerji nakil kablosu çaldığı tespit edilen şebekeye yönelik operasyonda gözaltına alınan 26 şüpheliden 20’si adliyeye sevk edildi.

İl Jandarma Komutanlığı takımları, 2017-2019 yılları ortasındaki haberleşme ve güç nakil kablosu hırsızlığına ait çalışma başlattı. İncelemede, 2 yıl içinde piyasa bedeli 100 milyon TL olan toplam 100 bin 701 metrelik haberleşme ve güç nakil kablosunun çalındığı tespit edildi. JASAT dedektif timleri, hırsızlığın 48 kişilik suç şebekesi tarafından yapıldığını belirledi.

6 KUŞKULU HÜR BIRAKILDI

Harekete geçen takımlar, evvelki gün Eskişehir’in yanı sıra Diyarbakır, İstanbul, Bursa, Ankara, Mardin, Şanlıurfa, Tekirdağ, Kocaeli, Antalya ve İzmir’de eş vakitli operasyon düzenlendi. Hata örgütü başkanı ile yöneticilerinin de ortalarında bulunduğu 26 kuşkulu, gözaltına alındı. Şüphelilerden 1’inin ‘kasten öldürme’ suçundan arandığı tespit edilirken, 3’ünün ise misal hatalardan cezaevinde olduğu anlaşıldı. Eskişehir’e getirilen 26 şüpheliden 6’sı tabirlerinin akabinde hür bırakılırken, 20’si süreçleri sonrası adliyeye sevk edildi. 19 şüphelinin daha arandığı belirtilirken, soruşturma sürüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu