Haber

13 Ocak Cuma Hava Durumu: Bugün hava nasıl olacak? Yağacak mı?

Haftanın son iş gününde plan yapmak isteyen vatandaşlar havanın nasıl olacağını merak ediyor. Son günlerde özellikle yurdun batısı kendini yağışlı havaya teslim etti. Peki bugün hava nasıl olacak? Cuma günü yağmur yağacak mı? İşte 13 Ocak Cuma günü İstanbul, Ankara, İzmir ve yurt genelinde hava durumu tahmini…

Bugün (13 Ocak) hava nasıl olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin Marmara’nın doğusu, Güney ve Orta Ege, Batı Akdeniz, Kırklareli, Tekirdağ, Eskişehir ve Hatay ile Çanakkale’nin doğusu parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve sağanak yağışlı, Batı Akdeniz Türkiye’nin Toros Dağları kesiminde sulu kar ve yer yer kar yağışının olacağı iddia ediliyor. yağış; Antalya ve Muğla çevrelerinde kuvvetli, Antalya’nın batı kıyılarında yer yer çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor. İç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI:Marmara’da 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGÂR:Marmara’da genel olarak doğu ve güneydoğu, kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif ve orta kuvvette esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ VE ŞİDDETLİ YAĞMUR BASINCI UYARISI: yağış; Antalya ve Muğla çevrelerinin kuvvetli, Antalya’nın batı kıyılarında yer yer çok kuvvetli ve şiddetli olması beklendiğinden ulaşımda aksamalar, ani sel, su baskını, yıldırım, kuvvetli rüzgar ve fırtına gibi aksiliklere karşı dikkatli olunması gerekiyor. ulaşımda aksamalar.

13 Ocak Cuma Ankara Hava Durumu

Ankara’da bugün en yüksek hava sıcaklığı 9 derece, en düşük -2 derece olacak. Sabahın ilk saatlerinde puslu olan havanın, geri kalan saatlerde parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

13 Ocak Cuma İstanbul Hava Durumu

İstanbul’da bugün en yüksek hava sıcaklığı 12 derece, en düşük sıcaklık ise 9 derece olacak. Havanın gün boyu bulutlu ve yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

13 Ocak Cuma İzmir Hava Durumu

İzmir’de bugün en yüksek sıcaklığın 15 derece, en düşük 8 derece olması bekleniyor. Havanın sabahın ilk saatlerinde az bulutlu, ardından çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu