Haber

AK Parti’den İpsala’daki depremzedelerin ailelerine ziyaret

Erdoğan DEMİR / EDİRNE (İGFA) –AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, depremzedelerin ailelerini ziyaret etmek için İpsala’ya geldi.

Türkiye’yi etkisi altına alan depremlerin ardından Edirne ve ilçelerinde ağırlanan 500’den fazla depremzede aileyi ziyaret eden Lider İba ve beraberindeki heyet, İpsala Mahallesi’nde kalan depremzede iki aile ile bir araya gelerek acılarını paylaştı. Geçtiğimiz günlerde Edirne Merkez, Uzunköprü ve diğer bölgelerde ağırlanan depremzede aileleriyle bir araya gelen Başkan İba, ziyaretlerini sürdürüyor. Bir dizi ziyarette bulunmak üzere Edirne’nin İpsala Mahallesi’ne giden AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, Köprü Mahallesi ve Bozkurt Mahallesi’nde kalan depremzede iki aileyi ziyaret etti.

“BU ZOR SÜRECİ HEP BİRLİKTE AŞACAĞIZ”

Önce deprem bölgesi Hatay İskenderun’dan gelen Başkan İba ve beraberindeki heyet, İpsala Merkez’e bağlı Köprü Mahallesi’nde konaklayan Güneş ve Aşar Ailesi’ni ziyaret etti.

Yaraları sarmak için ellerinden geleni yapmaya hazır olduklarını belirten İba, depremzedelere geçmiş olsun dileyerek bu zorlu süreci hep birlikte atlatacaklarını ifade etti.

Buradaki ziyaretin ardından Başkan İba ve beraberindeki heyet, Malatya’dan gelip Bozkurt İlçesi’ne yerleşen Toşik ve Gültekin’in ailesiyle görüşmeye geldi. Ziyaretten memnuniyet duyduklarını belirten depremzede aileleri birlik ve beraberliğin daim olmasını diledi.

İlk günden itibaren kente gelen depremzede aileleriyle bir araya gelen Önder İba, ailelerin istek ve sorunlarını dinlediklerini ve depremin analizi için gerekli bilgileri ilgili kurum ve kuruluşlara ilettiklerini söyledi. problemler. İlk günden itibaren hem Edirnelilerin hem de yurt dışında yaşayan Türklerin depremzedelerin yanında olduklarını hatırlatan İba, depremzedelerimizin ihtiyaçlarını karşılamak için seferberlik yaptıkları için herkese teşekkür etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu