Haber

Aksaray Gençlikspor Play-Off’a kalacak

Depremin ardından yarım kalan Bölgesel Amatör Lig’de dönemin kalan programı Türkiye Futbol Federasyonu tarafından belirlendi. BAL 2. Lig’de dönemin devam etmeyeceği açıklanırken, Elazığ ekiplerinden Aksaray Gençspor, TFF 3. Lig’e yükselmek için Play-Off maçlarına katılacak.

Yaşanan deprem felaketinin ardından Bölgesel Amatör Lig’de kalan süre için yol haritası belirlendi. BAL 2. ve 7. Lig’de dönemin devam etmemesine karar verilirken, başkanlar Kahramanmaraş İstiklalspor ile Adana 1954 FK direkt olarak TFF 3. Lig’e yükselecek. Bu kümelerde 2, 3, 4, 5 ve 6. sırada yer alan takımlar, tek merkezde oynanacak TFF 3. Lig’e yükselmek için Play-Off maçlarına çıkacak.

TFF Yönetim Kurulu’nca belirlenen “BAL 2. ve 7. Kümelerde, küme liderleri hariç her kümeden 5’er takım, kendi aralarında tek merkezde oynayacakları Play-Off maçlarına katılacak ve takımlar; Bu Play-Off maçlarına katılmak isteyenlerin güncel puan durumuna göre belirlendiği; maç sonucuna göre 2023-2024 futbol döneminde TFF 3. Lig’e yükselecek 12. grubun belirlenmesine karar verildi. Play-Off maçlarını birinci bitiren iki takımın ortasında oynanacak maçın sonucuna göre ikinci ve yedinci kümede oynanacak maçın sonucuna göre tek maç eleme yolu karşılaştırılacak.

BAL 2.Lig’den Dersimspor, Malatya Yeşilyurt Belediyespor, Siverek Belediyespor, Aksaray Gençspor ve Arapgirspor, 7.Lig’den Silifke Belediyespor, Araban Belediyespor, Anamur Belediyespor, Gaziantepgücü ve Kilis Belediyespor oynama hakkı bulunuyor. Play-Off’larda. Bu takımların Play-Off’a katılamamaları halinde sıralamadaki diğer takımlar Play-Off’a davet edilecektir.

Play-Off’a katılma hakkı bulunan grupların ortasında yer alan Aksaray Gençlikspor’un kulüp lideri Özcan Bal, Türkiye Futbol Federasyonu yetkilileriyle süreçle ilgili görüştüklerini ve karar aldıklarını söyledi. Elazığlı gençler adına Play Off maçlarına katılacak. Türkiye Futbol Federasyonu’nun belirleyeceği takvime göre Elazığ grubu, TFF 3. Lig’e yükselmek için Play-Off maçlarına çıkacak. – ELAZIĞ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu