Haber

Ali Babacan: “Asgari Ücretteki; Memur, Emekli Maaşlarındaki Artış… O Hava, Enflasyon Yüksek Olduğu İçin Hazirana Kadar Sönecek.

DEVA Partisi Genel Lideri Ali Babacan, “Yıl başında asgari ücrete zam verecekler. Devletin var olan her şeyini verdikleri gibi borçlanıp da verecekler. Asgari ücretteki artış, memur maaşlarındaki artış, emekli maaşlarındaki artış… O hava, enflasyon çok yüksek olduğu için hazirana kadar sönecek. O atmosferi yakalamışken Ramazan’dan önce, martın ortası gibi baskın seçim yapıp geçelim, diye düşünebilirler” dedi.

DEVA Partisi Genel Lideri Ali Babacan, dün gece Halk TV yayınına katıldı. Babacan, seçim takvimi ile ilgili şunları söyledi:

“Seçimle ilgili olağan anayasanın söylediği bir tarih var. O da sanırım 18 Haziran, yanlış bilmiyorsam. Hatta bugün galiba ÖSYM bir imtihan tarihini değiştirmiş. 18 Haziran’da seçim olursa çakışmasın, diye.

Hükümetin ben her an bir baskın seçim davetinde bulunabileceğini düşünüyorum. Bilhassa yılbaşında taban fiyata artırım verecekler ya… Devletin var olan her şeyini verdikleri üzere borçlanıp da verecekler. O havayla yani taban fiyattaki artış, memur maaşlarındaki artış, emekli maaşlarındaki artış o hava enflasyon çok yüksek olduğu için hazirana kadar sönecek. Saman alevi üzere parlayacak sonra sönecek. O atmosferi yakalamışken Ramazan’dan önce, martın ortası gibi baskın seçim yapıp geçelim, diye düşünebilirler. Bu düşüncemi ben hem DEVA Partisi teşkilatımızla paylaştım: ‘Arkadaşlar, olur da hani mart ortası bir baskın seçim olursa hazırlıksız olmayın’ dedim. Altılı masada da bunu dillendirdim başkanlara. Yani bu türlü bir şey olabilir.

Seçim tarihi açıklansın. Biz iki gün sonra adayımızı belirleriz. Hiç sorun yok. Zira ne vakit yapacaklar bunu? Baskın seçim açıklamasını. Aralık sonu ocak başı bilhassa taban fiyat şu bu falan açıklandıktan sonra, bir baskın seçim, ihtimalden bahsediyoruz. Olursa şaşırmayalım diye. Biz o güne kadar aslında ne yapacağız? Adayımızı belirlemeden evvel bahsettiğim geçiş sürecinin yol haritasını ve siyaset ortaklaştırmasını bitirmiş olacağız. Hasebiyle ondan sonra da ortak adayı konuşup bitirmenin tam ülkü bir vakti olacak yani. Ondan sonra da seçime yetişiriz sorun olmaz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu