Haber

Ankara’nın Polatlı ilçesi il olmanın heyecanını yaşıyor

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin ‘yeni yüzyılda 100 il’ önerisiyle dikkatlerin çevrildiği Ankara’nın Polatlı ilçesi il olmanın heyecanını yaşıyor. Polatlı’da yaşayan vatandaş Özlem Açıkyıldız, “İl olursa iş alanı artar” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Salı günkü meclis küme toplantısında ‘Yeni yüzyılda 100 vilayet’ önerisi Ankara’nın uzun yıllardır il olmayı bekleyen Polatlı ilçesinde heyecan yarattı. Polatlı’da ikamet eden vatandaşların büyük çoğunluğu Polatlı’nın il olmasını istediklerini belirtti.

“İl olması için biraz daha gelişmesi gerekiyor”

Polatlı’nın il olmasını istemediğini belirten Gülten Aydın, “Hayat zaten çok pahalı. İl olursa her şey çok pahalı olur. Polatlı’nın il olabilmesi için kendini tamamen geliştirmesi gerekiyor. Açtık. AVM, mağazalarda iş yoktu, hepsi kapandı, orayı geliştirelim, “İl olması için biraz daha kendini geliştirmesi gerekiyor” dedi.

“İl olmadığı için çoğu üniversite kapatıldı”

Polatlı’nın il olmasını istediğini belirten Aziz Kaliçoğlu, “Kalkınmasına daha çok etki eder. Devletten farklı destekler geliyor. Sosyal hayatı biraz daha değişiyor. İl olmadığı için çoğu üniversite kapanıyor. Varsa il” bir il, destek olacak.”

“İl olursa gençlerimize daha iyi iş alanları verilebilir”

Hasret Açıkyıldız, Polatlı’nın il olmasını istediğini belirterek, “Polatlı’da iş alanı çok kısıtlı. İl olursa iş alanı artar. İl olursa gençlerimize daha iyi iş imkanları sağlanabilir. .”

“Ankara’ya mahkemelerimize gitmiyoruz”

Polatlı’nın il olmasını istediklerini belirten Murat Gürcan, “Hiç olmazsa Ankara’ya mahkemelerimize gitmiyoruz. Kaymakamlık ve valilik işlerimizi buradan çözeceğiz. İl olmasını istiyoruz. Polatlı bir Arpa ve buğday tarımı yönünden eşsiz nimet. Buradan devlet büyüklerime sesleniyorum. Şehir olmasını istiyorum” dedi.

Polatlı’da 128 binden fazla vatandaş ikamet ediyor.

Türkiye İstatistik Kurumu 2022 Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi Sonuçlarına göre Polatlı ilçesinin nüfusu 128 bin 378 kişi olurken, yıllık nüfus artış hızı yüzde 6,7 olarak kaydedildi. – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu