Haber

Antalya Büyükşehir Zabıtası’ndan bayram öncesi denetim

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı polis ekipleri Ramazan Bayramı öncesi denetim yaptı.

Vatandaşların huzuru, sağlığı ve güvenliği için 7/24 görev başında olan Büyükşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Ramazan Bayramı öncesi pazarları kontrol etti. Periyodik kontrollerinde fahiş fiyatlara pek sıcak bakmayan Büyükşehir Zabıta ekipleri, yaklaşan Ramazan Bayramı öncesi şeker, şekerleme ve çikolata satışlarını denetledi.

DENETİMLER DEVAM EDECEK

İnsan sağlığını her şeyin üzerinde tutan Büyükşehir Belediyesi İhtisas Zabıtası, vatandaşların Ramazan Bayramı’nı huzurlu geçirmesi için denetimlerini sürdürüyor. Zabıta ekipleri, marketlerde şekerleme, şekerleme ve çikolata gibi bayramın vazgeçilmez eserlerinde incelemelerde bulundu. Satış alanlarında ağırlık, paketleme, fiyat tarifesi ve genel saflık gibi hususlara dikkat edilmiştir.

ETİKET VE KOLİ FİYATI

Denetimlerde ayrıca eserlerin etiket fiyatı ile kasa fiyatı arasında bir fark olup olmadığına da bakıldı. Grupların ve vatandaşların satın aldığı eserlerin etiket ortası ve kasa fiyatı arasında farklılık olup olmadığı incelendi. Yapılan kontrollerle vatandaşların herhangi bir mağduriyet yaşaması engelleniyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu