Haber

Audi Türkiye e-tron model ailesini satışa sundu

Audi‘nin tamamen elektrikli model ailesinin üyeleri Audi e-tron, Audi e-tron Sportback, Audi e-tron GT ve Audi RS e-tron GT’nin Türkiye’de satışına başlandı.

Halen Avrupa’da satışı devam eden e-tron ve e-tron Sportback, ortalarında Türkiye’nin de bulunduğu Avrupa pazarında 2023 ikinci çeyreği prestijiyle; Q8 e-tron ve Q8 e-tron Sportback ismiyle devam edecek.

Modellerden birincisi sportif bir SUV: e-tron. Sportifliği ve günlük kullanımı bir ortaya getiren model elektrikli dört tekerlekten çekişle birlikte iki elektromotoruyla etkileyici bir performans ve kıvrak sürüş özellikleri sağlıyor. Büyük yüksek voltajlı batarya, 300kW güç ve WLTP sürüş döngüsünde 369-393 km ortasında menzil sunuyor. Meskende ve sürüş anında olmak üzere farklı şarj tahlilleriyle kullanıcı, ödün vermeden elektrikli sürüşün keyfini çıkarabiliyor. Audi e-tron, spor, aile ve cümbüşe yönelik bir elektrikli SUV. 4901 milimetre uzunluğa, 1935 milimetre genişliğe ve 1616 milimetre yüksekliğe sahip. Markanın öteki tam uzunluk modelleriyle birebir ferahlığı ve rahatlığı sunuyor. 2928 milimetre dingil aralığı ile Audi e-tron, valizleriyle birlikte beş yolcuyu rahat ettiren geniş bir iç hacim sunuyor. 660 litrelik bagaj elektrikli SUV’u uzun yolculuklar için uygun hale getiriyor.

Satışına başlanan bir diğer model ise dinamik bir SUV coupe: e-tron Sportback. 300 kW’a kadar güç ve tek bir şarjla WLTP döngüsünde 372-408 km aralığında menzil sunuyor (ortalama elektrik tüketimi: 26,3 – 21,6; 23,9 – 20,6 kWsa/100 km (NEFZ); ortalama CO2 emisyonu: 0 gr/km). Işığı küçük piksellere bölerek hassas bir denetim sağlayan opsiyonel Dijital Matrix LED farlar, seri üretim bir araçta birinci defa sunuluyor.

Audi e-tron Sportback, dış dizaynıyla büyük hacimli bir SUV’un gücünü dört kapılı bir coupenin zarafeti ve elektrikli bir arabanın ilerici karakteriyle birleştiriyor. 4.901 milimetre uzunluğa, 1.935 milimetre genişliğe ve 1.616 milimetre yüksekliğe sahip. Tavan çizgisi kaslı gövde üzerinde uzanıyor, coupe şeklinde geriye gerçek eğim alıyor ve dik D sütunlarına yanlışsız akıyor. Üçüncü yan camın alt kenarı, tipik bir Sportback özelliği olarak geriye hakikat yükseliyor.

İleri teknolojiler ve yüksek kalitenin birleşimi olan e-tron GT, satışa sunulan bir öbür e-tron modeli. Audi’nin araba geliştirme ve üretme konusundaki tutkusunu ortaya koyuyor. Klasik gran turismo fikrinin tekrar yorumlandığı dört kapılı coupe, duygusal bir dizayna sahip. İki güçlü elektrik motorunun dört tekerlekten çekiş ve etkileyici bir sürüş performansı sunduğu e-tron GT, 84 kWh net güç içeriğine sahip yüksek voltajlı bataryasıyla, 448-487 km aralığında menzil sunuyor ve 800 volt teknolojisi sayesinde son derece süratli bir biçimde şarj edilebiliyor. Araç 350kW güç sunarken, 0’dan 100km/s hıza 4.1 saniyede ulaşıyor.

Satışına başlanan son model de yine e-tron GT’nin RS versiyonu: RS e-tron GT. Audi e-tron GT’nin kanıtladığı muvaffakiyetin RS versiyonu olan model de 440 kW güç ve 451-471 km aralığında menzile ulaşabiliyor.

>

Kaynak: Carmedya.com / Araba

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evden eve nakliyat
Başa dön tuşu