Haber

Bakan Yumaklı: AK Parti Belediyeciliği Söyleyen Değil Yapan Belediyeciliktir

YUMAKLI: AK PARTİ BELEDİYESİ SÖYLEYEN BELEDİYE DEĞİL, YAPAN BELEDİYEDİR

Tarım ve Orman Bakanlığınca, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Kocaeli Valiliği iş birliğiyle yürütülen ‘Su Verimliliği Seferberliği: Sanayi-Su Buluşması’ programının ardından, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Su ve Kanalizasyon İşletmesi (ISU). Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır kentten ayrıldı. Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı ziyaretlerine Kocaeli’de devam etti. Bakan Yumaklı, AK Parti Kocaeli İl Başkanlığı ziyaretinde gazetecilere açıklamalarda bulundu. AK Partili belediyenin örnek bir belediye olduğunu belirten Bakan Yumaklı, “Hepimizin şunu bilmesinde fayda var, sadece Kocaeli’de değil, Türkiye’de nereye gidersek gidelim AK Parti belediyeciliği ile AK Parti belediyeciliği arasında çok bariz bir fark göreceksiniz. AK Partili belediyenin olmadığı yerler. Buna hizmet bağlamında baktığımızda bizi bugünlere getiriyor.” AK Parti’nin yerel yönetimlerde ve yerel siyasette vatandaşla iç içe olması ve onların sorunlarını çözmesi sonucunda uyguladığı hizmet kalitesini gösteriyor. Yani bazı kısımlarda söylenenler var, bazı kısımlarda ise yapılanlar var. AK Parti söylemeyen ama yapan bir belediyeciliktir. “Bu farkın Kocaeli’nin AK Partili ilçe belediyelerinde oluştuğunu biliyoruz. Genel olarak bu memnuniyeti 2019 yılından bu yana yerel seçimlerdeki başarı grafiğinden görüyoruz” dedi.

’21 YIL BOYUNCA BU ÜLKENİN NESİLİNİ ORTAYA ÇIKARDI’

AK Parti’nin 21 yıldır ülkedeki cevheri ortaya çıkardığını belirten Yumaklı, “AK Parti 2001 yılında değişim sloganıyla yola çıktı. Son 21 yılda nelerin değiştiğini hepimiz görüyoruz. havaalanları, köprüler, yollar, fabrikalar, barajlar, enerji santralleri ve daha sayamadığım birçok hizmette ilkler atıldı.Tarım ihracatı son 21 yılda 14 kat arttı.Bunlar yeterli mi?Elbette değil. Yeter. Yapılacak çok şey var, yatırımlar var. AK Parti 21 yıldır bu ülkenin cevherini ortaya çıkardı. “Bundan sonra da bunda kendi değerini bulmak için çalışmaya devam edecek” dedi.

Bakan Yumaklı, Türkiye’nin artık kendi projelerini hayata geçirdiğini belirterek, “‘İnsan şaşırır’ diye bir söz vardır, bu da aynı. Bizler hep başkalarının yaptıklarını görerek, onlara fikir vererek büyüyen bir nesiliz. Örnek ama Sayın Cumhurbaşkanımızın 21 yıl önceki, hatta 24 yıl önceki politikaları aynı, gerçek belediyeciliği sahnede göstererek, ülke yönetimindeki vizyonu ve başarısı bize imrenme değil, yapma ve başarma ruhunu kazandırdı. Bugün Türkiye’den bir kardeşimiz uzay çalışması yapıyorsa, yani dil kullanmak, farklı değerlendirmek, rastgele yapılan çalışmaları küçümsemek mümkün değil, hiçbir zararı, etkisi olmaz ama bugün şunu söylemek mümkün. bu şekilde değerlendirenler deyim yerindeyse küçülme noktasına geldiler.Çünkü yine söylüyorum,biz hep başkalarının yaptıklarıyla örnek gösterildik.Bugün milletimiz kendi mavi vatanına sahip çıkıyor. , kendi uzay projelerini yapıyor, savaş uçakları yapıyor. , yapay zeka yapılıyor, insansız hava araçları yapılıyor. Tüm bunları birer birer hayata geçirirken en büyük ve en değerli varlığımız kendimize olan inancımızdır. Artık bunlara inanıyoruz ve çocuklarımız bunları gerçekleştirecek gelecek neslimizdir” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu