Ekonomi

Belediyenin buğdayı un olarak dağıtılacak

ESKİŞEHİR (İGFA) – Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin tarımı ve üretimi destekleyici projeleri tüm hızıyla devam ediyor. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi arazilerine ekilen tahılın küçük çiftçilere iştirak, besicilikle geçinen vatandaşlara ise balya olarak bağışlandığı proje kapsamında yeni bir uygulama hayata geçirildi.

Geçit Nesil Tarımsal Araştırma Enstitüsü tarafından yetiştirilen Reis ve Es 26 isimli ekmeklik buğday tohumları, Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından belediyeye ait tarlalara ekildi.

Büyükşehir Belediyesi, bahar döneminde ilaçlama ve gübreleme çalışmalarını yürüttüğü 750 dönümlük alana ekilen buğdayın hasadına başladı. Devam eden hasat süreçlerinde buğdaylar un fabrikasına taşınırken, elde edilen saman balyaları hibe olarak hayvan yetiştiricilerine yemlik olarak verilecek. Hasattan elde edilecek un, Büyükşehir Belediyesi Aşevi’nde ihtiyaç sahiplerine ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara sosyal donatı olarak dağıtılacak.

Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı yetkilileri, belediyemize ait Akpınar, Karahüyük, Türkmentokat ve İmişehir ilçelerinde 750 dönüm ekili alanda buğday hasadı yapıyoruz. Elde edeceğimiz hasattan ihtiyaç sahiplerine sosyal donatı olarak un dağıtacağız. Elde edilen saman balyası da hayvan üreticilerimize katkı maddesi olarak verilecektir. Küçük çiftçilerimizi ve hayvan üreticilerimizi desteklemeye devam ediyoruz. Bu hasat döneminde de ihtiyaç sahiplerine değerli bir takviye sağlayacağız” dedi.dediler.

kesaphaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu