Ekonomi

Blackstone ve Thomson Reuters’ten 2 milyar sterlinlik hisse satışı

Blackstone Inc., Thomson Reuters Corp. ve diğer yatırımcılar, kilitlenme süresi sona erdikten sonra London Stock Exchange Group (LSEG) Plc’deki yaklaşık 2 milyar £ (2,4 milyar $) hisseyi elden çıkardı.

Yapılan açıklamaya göre, York Holdings II Ltd. müzayede yoluyla arz, 28 milyon hissenin 71,50 £ karşılığında satıldığını gördü. Bu rakam, LSEG’in Salı günkü kapanış fiyatında kabaca yüzde 4’lük bir düşüşü temsil ediyor.

Satıcıların, anlaşmayı duyurduktan birkaç dakika sonra teklif için yeterli yatırımcı talebi toplamasıyla yerleştirme, 23 milyon hisseden artırıldı. Blackstone konsorsiyumu üyeleri, Kanada Emeklilik Planı Yatırım Konseyi ve Singapur devlet varlık fonu GIC de satışa katıldı.

Yaklaşık yüzde 5 hissenin satışı, Borsa’nın konsorsiyumdan 750 milyon sterlin geri almayı planladığını açıklamasından günler sonra gerçekleşti. LSEG’nin 2021 yıllık raporuna göre, LSE’nin 2021’de 27 milyar dolarlık veri devi Refinitiv’i satın alması, bu yatırımcıları 2 Mart 2022 prestijiyle yaklaşık yüzde 35 ile en büyük hissedarları haline getirdi.

Tecrit düzenlemeleri kapsamında Thomson Reuters ve Blackstone, 29 Ocak 2024 tarihine kadar toplam 66,1 milyon hisse satmayı başardı. Anlaşmaya göre bu sürecin tamamlanmasının ardından kalan 38,1 milyon hisse 90 günlük kilide tabi olacak. -içinde.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu