Haber

Bodrum Akyarlar Yolu Tamamlandı

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin Bodrum’da başlattığı altyapı projelerinin olduğu bölgelerde hafriyat yapılan yolların yenileme çalışmaları tamamlandı. Bu kapsamda ekipler, Bodrum’un Akyarlar Mahallesi’nde 2 bin 700 metrelik sıcak asfalt çalışmasını tamamladı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi, il genelinde ürettiği altyapı çalışmalarının ardından asfaltlama çalışmalarına da devam ediyor. Bodrum’da dev altyapı yatırımları kapsamında hafriyat yapılan alanlar, çağdaş üstyapı çalışmalarıyla yenileniyor. Gruplar, kazılan alanlarda kaldırım, sıcak asfalt ve diğer çevre düzenlemeleri üzerinde çalışır.

Akyarlar’da Yapılan Sıcak Asfalt

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Bodrum Akyarlar, Peksimet, İslamhaneleri, Turgutreis, Bahçelievler, Geriş/Erdemil, Koyunbaba ve Gümüşlük mahallelerini kapsayan 518 Milyon TL’lik kanalizasyon projesi kapsamında yaklaşık 97 bin metre yeni kanalizasyon hattı yaptı. Çalışmalar kapsamında altyapı projelerinde sona yaklaşılırken, hattın geçtiği bölgelerde üst yapı yenileme çalışmaları devam ediyor. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi ve Bodrum Belediyesi’nin çalışmaları ile Akyarlar’da 2 bin 700 metre uzunluğundaki yolda çift taraflı sıcak asfalt üretimi tamamlandı.

Yalıkavak-Gündoğan Intermediate Bakım Onarım İşi

Ayrıca Akyarlar’da sıcak asfalt çalışmalarını tamamlayan Muğla Büyükşehir Belediyesi, Yalıkavak-Gündoğan Mahalleleri ortasında da bakım ve onarım çalışmalarını sürdürüyor. Ekiplerin bölgede hafriyat yapılan yolların modernizasyonu için başlattıkları çalışmaları kısa sürede tamamlaması, diğer bölgelerdeki yollarda da gerekli çalışmalara başlaması bekleniyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-hendek.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu