Haber

CHP Hatay Milletvekili Nermin Yıldırım Kara, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Hatay’daki depremzedelere yönelik sözlerini eleştirdi.

CHP Hatay Milletvekili Nermin Yıldırım Kara, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Hatay depremi mağdurlarına yönelik sözlerine ilişkin, “Kamu kaynaklarını vatandaşlara eşit ve adaletli bir şekilde dağıtmadığınızı kendi sözlerinizle itiraf ettiniz. ‘Yanımızda olsanız’ demek istediniz. oy verin bize, hizmet gelecektir’. Bu, “Hatay’a bakmadığınızın, gözlerinizi kapattığınızın resmi itirafıdır” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan, dün Antakya Spor Salonu’nda düzenlenen AKP Hatay İlçe Belediye Başkanı Adayları Tanıtım Toplantısı’nda, “Merkezi yönetim ile yerel yönetim el ele vermezse, dayanışma içinde olmazsa o şehre bir şey olmaz. Hatay’a geldi mi?”Hatay şu anda bir tuhaf” konuşması muhalefetin tepkisine neden oldu.

CHP Hatay Milletvekili Nermin Yıldırım Kara, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerini eleştirerek şu açıklamayı yaptı:

“Cumhurbaşkanı Erdoğan dün kendi deyimiyle vatandaşlarımızın bu konuda kaygılı olduğunu itiraf etti. Buradan soruyoruz, 22 yıllık AK Parti iktidarında kamu kaynaklarını eşit dağıtmadığınızı kendi sözlerinizle itiraf etmiş oldunuz. Vatandaşa ve vatandaşa adil bir şekilde ‘Bizimle olursanız ve bize oy verirseniz hizmet gelir.’ Siz istediniz. Bu, Hatay’a bakmadığınızın, gözlerinizi kapadığınızın resmi itirafıdır. Siyasi aidiyet duygusundan arınmış hizmet istediğimizi her fırsatta sizlere ilettik. Bu şantajlara asla boyun eğmeyeceğiz. Cumhurbaşkanı Erdoğan.

“31 MART’TA HATAY HALKI SİZE GEREKLİ CEVABI VERECEKTİR”

Hatay’da 260 bine yakın konuta ihtiyacımız var. Dün 7 binden fazla evin kurasını çektiniz. İki ay sonra 75 bin. Sene sonunda 200 bin konut diyorsunuz. Depremin akut döneminde ‘1,5 yılda 300 bin konutu teslim edeceğiz’ dediniz. O bakımdan biz bize verilen sözlerden değil, icraatlardan bahsetmek istiyoruz… Somut unsurlar üzerinden konuşmak istiyoruz. “Hatay halkı size gereken cevabı 31 Mart’ta sandıkta verecektir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu