Haber

Çinli Maya Şirketi Mısır’da Yıllık Üretim Kapasitesini Artırıyor

Maya endüstrisinde önde gelen bir Çinli şirketin yan kuruluşu olan Angel Maya Egypt’in Mısır’ın merkezindeki Beni Suveyf sanayi bölgesindeki fabrikasında çalışan bir personel, 21 Aralık 2022. (Fotoğraf: Wang Dongzhen/Xinhua)

BENI SUVEYF, 23 Aralık (Xinhua) — Maya endüstrisinde önde gelen bir Çinli şirketin yan kuruluşu olan Angel Maya Egypt, Mısır’ın merkezindeki Beni Suveyf’teki sanayi bölgesinde Çarşamba günü yeni bir üretim hattının inşasına başladı.

Yılda 20.000 ton maya ürünü üretebilen yeni hattın tamamlanmasıyla Mısır’daki fabrikasının yıllık üretim kapasitesi 60.000 tona ulaşacak.

Angel Maya Egypt Genel Müdürü Sun Yuxiang, “Mısır’da 10 yılı aşkın bir süredir faaliyet gösteren şirket, Mısır için yıllık 80 milyon ABD Dolarına varan döviz geliri elde ediyor ve birçok fayda sağlıyor” dedi.

Sun, Xinhua’ya Çinli şirketin Mısır hükümeti tarafından yalnızca yerel sakinler için yaklaşık 900 iş yarattığı için değil, aynı zamanda lağım suyunu kompost haline getirerek çevre dostu bir döngü geliştirdiği için güçlü bir şekilde desteklendiğini ve memnuniyetle karşılandığını söyledi.

Maya endüstrisinde önde gelen bir Çinli şirketin yan kuruluşu olan Angel Maya Egypt’in Mısır’ın merkezindeki Beni Suveyf sanayi bölgesinde bir fabrikası, 21 Aralık 2022. (Fotoğraf: Wang Dongzhen/Xinhua)

Bu arada, Bani Suwef Eyaletindeki Yeni Bani Suwaf Şehri Geliştirme Otoritesinin lideri Khaled Rageb, Angel Maya Mısır’ı “Bani Suwaf’taki en önemli şirketlerden biri” olarak övdü.

Rageb, “Bu, çevre korumayı teşvik etme, yüksek kaliteli ürünler üretme ve yerel halk için daha fazla istihdam fırsatı sağlama açısından her düzeyde hızlanan bir atılımdır” dedi.

Rageb, fabrikanın yeni üretim hattının açılmasının şirketin hedeflerine ulaştığını gösterdiğini ve Mısır’ın merkezindeki sanayi bölgesine daha fazla yatırımcı çekeceğini sözlerine ekledi.

Genişletilmiş hattın Mayıs 2024’te tamamlanarak işletmeye alınması bekleniyor.

21 Aralık 2022, Orta Mısır, Beni Suveyf sanayi bölgesinde, maya endüstrisinde önde gelen bir Çinli şirketin yan kuruluşu olan Angel Maya Egypt’in bir fabrikasında maya üretimi genişletme projesinin açılış töreni. (Fotoğraf: Sui Xiankai/ Xinhua)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu