Ekonomi

Deprem bölgesinde 100 bin lahmacun üretme kararı aldılar

Bir Erzurum markası olan DAYI Kürek Lahmacun, ilk bayi toplantısını Palandöken Kayak Merkezi’nde gerçekleştirdi. 12 ilde 37 şubeye ulaşan DAYI bayileri, deprem bölgesinde 100 bin lahmacun üretme kararı aldı.

2013 yılında M. Zeki Arıcıoğlu tarafından Erzurum’da kurulan DAYI Kürek Lahmacun bugün 12 ilde 37 şubeye ulaştı. ‘Lezzet bir gün çeker’ mottosuyla binlerce yıllık geçmişe sahip lahmacunu lezzet severlerle buluşturan DAYI markası, ilk bayi toplantısını doğduğu şehir olan Erzurum’da gerçekleştirdi.

Palandöken Kayak Merkezi’ndeki Snowdora Otel’de DAYI Genel Merkez yönetimi ile bir araya gelen bayiler, markanın son durumunu, gelecekte yapılacak çalışmaları ve proje aşamasındaki yeni konseptin detaylarını görüştü.

“Her geçen gün büyüyoruz”

DAYI Kürek Lahmacun markasının her geçen gün büyüdüğünü vurgulayan Yönetim Kurulu Başkanı M. Zeki Arıcıoğlu, “Erzurum’dan yola çıktık. Bugün Ankara, İstanbul, Eskişehir, Trabzon, Giresun, Samsun, Sivas, Karabük Safranbolu, Bursa, Edirne ve Artvin DAYI çatısı altında ön plana çıktık.Farklı konsept ve lezzet standartlarımız ile bilinen ve aranan bir markayız.Ama her şeyden önce bayilerimizle birlikte büyüyen ve gelişen bir aileyiz. … Birbirimize duyduğumuz inanç ve saygıyla daha da geniş kitlelere ulaşacağız.”

Hatay’da Fırın Kuruldu

Bu arada Erzurum’daki DAYI Kürek Lahmacun Bayisi toplantısında, Bölge Koordinasyon Kaymakamı Okay Memiş’in talebi üzerine Hatay’a taş fırın kurulmasına karar verildi. Alt yapısı tamamlanan çalışma ile kentte 100 bin adet sıcak lahmacun üretilecek. Yurt içindeki tüm DAYI bayileri projeye destek verecek ve lahmacun ücretsiz olarak dağıtılacak.

Bosna’da İkinci Buluşma

İlk toplantısını Erzurum Palandöken’de düzenleyen DAYI, ikinci buluşma yeri olarak Bosna-Hersek’i belirledi. Markanın yurtdışına açılacağının sinyallerini veren Yürütme Konseyi Başkanı M. Zeki Arıcıoğlu, ilk adımı Bosna’dan atacaklarını belirtti. – ERZURUM

aziziyeajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu