Haber

Ece Üner Kendisine Ait Olmayan Deprem Açıklamalarını Paylaşmak İçin İsyan Ediyor!

Kahramanmaraş başta olmak üzere birçok ili etkisi altına alan depremin ardından maalesef sosyal medyada yanlış bilgilendirmeler arttı. Kullanıcılar, depremzedeler, deprem bölgesine yardım göndermek isteyenler gerçek bilgiye ulaşmakta zorluk çekiyor. Böyle bir durumda gerçek açıklamalara ulaşmaya çalışıyoruz. Ece Üner, hakkında yalan beyanların yayıldığı kişilerden biridir. Ne yazık ki birçok hesap, onunla ilgili olmayan şok edici açıklamalar yaptı. Üner bu paylaşımlara tepki gösterdi.

Türkiye, Kahramanmaraş’ta 7,7 ve 7,6 büyüklüğünde iki depremle büyük bir felaket yaşadı. Bugün 4. gününde çok sayıda vatandaşımız enkazdan kurtarılıyor. Maalesef her geçen gün ölü sayısı artıyor. Son bilgilere göre 12 bin 873 kişi hayatını kaybetti, 62 bin 937 kişi de yaralandı.

Hatay, Adıyaman, Gaziantep, Malatya, Şanlıurfa, Kahramanmaraş ve Malatya’da vatandaşlarımız deprem anından itibaren yardım çağrıları yapıyor. Yakınları enkaz altında kalan depremzedelerin feryatlarını sosyal medyada duyuyoruz.

Ancak her doğal afet ve kaos ortamında olduğu gibi Kahramanmaraş depreminde de yanlış bilgilere maruz kalıyoruz. Beyin sarsıntısına ek olarak, dezenformasyonla da uğraşıyoruz.

Bu süreçte doğru bilgiye ulaşmanın çok değerli olduğunu biliyorsunuz. İnsanları saçma sapan şeylerle meşgul etmemek muhtemelen bir hayat kurtarabilir.

Yayınlarında açık sözlülüğüyle sık sık gündeme gelen haber spikeri Ece Üner üzerinden de yanlış bilgiler yayıldı.

Birçok hesap Üner’e ait olmayan sözleri ona aitmiş gibi paylaştı. Bu daha önce oldu.

Bunu gören Üner, Twitter paylaşımıyla isyan etti. “Söyleyecek bir şeyin varsa kendi adınla yaz ve düşün. Bizi algı yaratmak için kullanmayın. Bu ifadeler bana ait değil.” söz konusu.

Ardından kullanıcılar Üner’e takviye verdi.

İnsanların gerçekten işi yok böyle bir durumda bile saçma sapan şeylerle uğraşıyorlar!

haber-kusadasi.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu