Haber

Hamza Dağ: Milletimizin çizdiği yolda ilerliyoruz

Dağ, Bengisu Sosyal Tesisleri’nde düzenlediği basın toplantısında, Kütahya halkının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeniden seçilmesi için güçlü bir takviye sağlayacağına inandığını söyledi.

Muhalefetin yürüttüğü seçim kampanyalarına değinen Dağ, şunları kaydetti:

“Muhalefet, kampanya dönemini PKK ve FETÖ’nün desteğine endeksledi. Kampanya döneminde en önemli umut kaynağı terör örgütlerine destek. Terör örgütlerine karşı olduklarına dair verdikleri az sayıdaki yalan beyan ise ihmal ve ihmaldir. Ancak kampanya dönemine baktığımızda ‘yedili koalisyon’un cumhurbaşkanı adayının açıklanmasından bu yana terör örgütlerinin desteği sürekli olmuş ve cumhurbaşkanı adayına ‘yedi masa’ dememiş. Biz milletimizin çizdiği yolu izliyoruz, karşı taraf da PKK ve FETÖ’nün onlar için çizdiği yolu izliyor.”

Dağ, önümüzdeki dönemin ülkenin yükseliş dönemi olacağını, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın rekor oyla yeniden seçileceğini ve AK Parti’nin açık ara birinci parti olacağını bildirdi.

14 Mayıs’a kadar sakin bir şekilde devam edeceklerini anlatan Dağ, “Kemal Kılıçdaroğlu ve çevresindekilerin yaptığı açıklamalara ve çektiği videolara baktığımızda panik halinde olduklarını görüyoruz. Onlar da kaybettiklerini görmeye başladılar.Onlar gündüz ralli yaparken akşamları reklam ajansları video çekmek için önlerine koştu, bazı yazılar.” değerlendirmesini yaptı.

“PKK ve FETÖ’ye karşı çok net tavır alın”

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu davet eden Dağ, şöyle devam etti:

“Buradan hem Kılıçdaroğlu’na hem de ajanslarına bir çağrı yapmak istiyorum. Kampanyalarına katkı sağlayalım. Bu panik hali kaybınızın alametidir. Yarın çocuklarınıza ‘Biz bir şey yaptık’ deseniz ne olur? aferin bu seçimde’ bu saatten sonra kampanyada olumlu bir şeyler yaptığımız noktada olmak istiyorsanız, bu kampanyanın ‘PKK ve FETÖ endeksli’ olduğunun söylenmesini istemiyorsanız, PKK ve FETÖ hakkında çok net açıklama.Bundan sonra panik içinde görüntü atmayı bırakın.Togg fabrikası, TCG Anadolu,Filyos’ Mersin’deki doğalgaz tesisimizi ve Mersin’deki nükleer tesisimizi ziyaret edin.Bunu yenecek olan Gabar’daki o petrol keşfini görün. Ülkenin şanssızlığı, oradan PKK terör örgütüne açık açıklama yapın, ‘Petrolümüzü çıkarmamak için yaptıklarınız Gabar’da ortaya çıktı’ deyin. En azından seçime kalan 10 gün içinde onları yakalayabileceğinizi düşünüyorum.”

The Economist dergisindeki açıklamalar

Hamza Dağ, bir soru üzerine The Economist dergisinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’a atıfta bulunan ifadelere değindi.

Bunun hala Türkiye’yi eski Türkiye zannedenlerin işi olduğunu ifade eden Dağ, “Türkiye artık her şeyiyle yepyeni bir Türkiye. Eski Türkiye’den, muhalefetten bir tek biz kaldık, maalesef kalmadık. muhalefeti değiştirmeyi, dönüştürmeyi başardı.” Washington’dakilerin söylediklerinin hiçbir değeri yok. Bizim için milletimizin söyledikleri de değerlidir. Kütahya’daki vatandaşlarımızın söyledikleri önemli. 14 Mayıs’ta vatandaşlarımız sözlerini çok yüksek sesle konuşacak ve bu dergiye gereken mesajı verecektir.” ifadelerini kullandı.

Dağ, basın toplantısının ardından çarşı merkezindeki esnafı ziyaret etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu