İş

HPE ve NVIDIA, işletmeler için GenAI çözümlerini piyasaya sürüyor

SAN JOSE, Kaliforniya – Hewlett Packard Enterprise (NYSE: HPE), NVIDIA (NASDAQ:NVDA) ile birlikte tasarlanan iki tam yığın üretken yapay zeka (GenAI) çözümü, kurumsal bir geri alma-artırılmış nesil (RAG) referans mimarisi ve gelecekteki NVIDIA Blackwell platformu için destek dahil olmak üzere yeni yapay zeka yerel tekliflerinin kullanılabilirliğini duyurdu.

Duyuru bugün NVIDIA GTC’de yapıldı ve çeşitli sektörlerde GenAI, derin öğrenme ve makine öğrenimi uygulamalarını operasyonel hale getirmek için HPE ve NVIDIA arasındaki işbirliğinin altı çizildi.

HPE’nin SC23’te tanıtılan GenAI için süper bilgisayar çözümü artık siparişe hazır. Bu çözüm, 168 adede kadar NVIDIA GH200 Grace Hopper Superchips içeren büyük yapay zeka modellerinin geliştirilmesini ve eğitilmesini hızlandırmak için tasarlanmıştır. Bu çözüm, büyük işletmeler, araştırma kurumları ve devlet kurumları için model geliştirme sürecini kolaylaştırmayı amaçlıyor ve eğitim sürelerini 2-3 kat hızlandırmayı vaat ediyor.

Buna ek olarak HPE, işletmelerin ML modellerini güvenli ve hızlı bir şekilde geniş ölçekte dağıtmasına olanak tanıyacak Makine Öğrenimi Çıkarım Yazılımının ön gösterimini yaptı. Bu yazılım, önceden oluşturulmuş kapsayıcılar kullanarak NVIDIA için optimize edilmiş temel modeller sunmak için NVIDIA NIM ile entegre oluyor.

Discover Barcelona 2023’te ön gösterimi yapılan GenAI için kurumsal bilgi işlem çözümü, artık müşterilere doğrudan veya HPE GreenLake aracılığıyla sunuluyor ve esnek ve ölçeklenebilir bir kullanım başına ödeme modeli sunuyor.

Bu çözüm, NVIDIA ile birlikte tasarlanmış ve bir hibrit bulut modelinde GenAI uygulama üretimini desteklemek için önceden yapılandırılmıştır. HPE ProLiant DL380a Gen11 sunucuları, NVIDIA GPU’ları ve NVIDIA AI Enterprise 5.0 ve NVIDIA NeMo Retriever gibi yazılımları içerir.

HPE Hizmetleri uzmanları, müşterilerin bu çözümleri dağıtmasına yardımcı olmak için gerektiğinde model ayarlama tekniklerini uygulayarak tasarım, dağıtım ve yönetim desteği sunacak.

İleriye dönük olarak HPE, GenAI iş yüklerinin hızlandırılması için ikinci nesil Transformer Engine’i içeren NVIDIA Blackwell platformunu temel alan gelecek ürünler geliştirmeyi planlıyor. NVIDIA GB200 Grace Blackwell Superchip içeren ürünlerle ilgili ayrıntılar daha sonraki bir tarihte duyurulacaktır.

Bu haber Hewlett Packard Enterprise’ın basın açıklamasına dayanmaktadır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu