Haber

İSTANBUL’DA ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMALARI

Ataşehir’de düzenlenen 24 Kasım Öğretmenler Günü programına katılan İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstiklal Caddesi’nde ve Gaziantep’teki saldırılarda hayatını kaybeden öğretmenler Arzu Özsoy ile Ayşenur Alkan’ı anarken “Güçlü Türkiye’nin inşasında, dün olduğu gibi bugün de yarın da, iyi insan olacak evlatlarımız sizlerin ellerinde yetişecekler” dedi.

İstanbul Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü, 24 Kasım Öğretmenler Günü sebebiyle Ataşehir Zübeyde Öğretmenevi’nde program düzenledi. Programa İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İl Jandarma Komutanı Tümgeneral Yusuf Kenan Topçu, İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Şaban Yılmaz ile emekli ve görevde bulunan öğretmenler katıldı. Programda konuşan İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, tüm öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlarken İstiklal Caddesi’ndeki saldırıda hayatını kaybeden Arzu Özsoy ile Gaziantep’te Suriye’den PYD tarafından fırlatılan roketlerin isabet etmesi sonucu hayatını kaybeden Ayşenur Alkan’ı yad ederek rahmet diledi.

“İYİ İNSANLAR SİZİN ELLERİNİZDE YETİŞECEK”

Vali Yerlikaya, “Asıl gayemiz, evlatlarımızın âlâ birer insan olarak yetişmelerini sağlamak. Biliyoruz ki; yeterli insan olmadan; başarılı bir mühendis,  başarılı bir hekim, başarılı bir teşebbüsçü, ya da başarılı bir hukukçu olmanın imkanı yok. Biliyoruz ki, güzel insan olmadan; yapılan yatırımlar,  verilen emekler, gösterilen gayretler boşuna. Biliyoruz ki; fakat siz bedelli öğretmenlerimiz sayesinde evlatlarımızı doğrularla ihya,  yeniliklerle inşa edebiliriz. Emek ve fedakarlıklarınızla kuşaklarımızı geleceğe hazırlayabiliriz. İnanıyorum ki, büyük ve güçlü Türkiye’nin inşasında, dün olduğu üzere bugün de yarın da, güzel insan olacak evlatlarımız sizlerin ellerinde yetişecekler. Zira pusula yanlış tarafı gösterirse, gerçek yolu bulmamızın imkanı yok ki” dedi.

66 ÖĞRETMEN YEMİN EDEREK VAZİFEYE BAŞLADI

Yapılan konuşmaların akabinde öğretmenlerden oluşan halk oyunları kümeleri çeşitli yörelere ilişkin halkoyunları şovlarını sergiledi. Program sonunda 66 öğretmen yemin ederek vazifeye başladı. Vali Yerlikaya, misyona yeni başlayan öğretmenleri tebrik ederek hatıra özçekimi yaptı. Buradaki programın arkamdan Vali Yerlikaya ve beraberindekiler Üsküdar Validebağ Mustafa Necati Beyefendi Huzurevi’ndeki öğretmenleri ziyaret etti. Yerlikaya, buradaki emekli öğretmenlerin Öğretmenler Günü’nü kutlarken onlarla müzik söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu