Haber

MHP Nilüfer Belediye Meclis Üyesi NİLBEL AŞ hakkında soru önergesi sundu.

MHP Nilüfer Belediye Meclis Üyesi İstek Göktürk, Nilüfer Belediye Meclisi’ne NİLBEL AŞ ile ilgili 5 maddelik soru önergesi sundu. Soru önergesinin şeffaflık ve hesap verebilirlik açısından ele alındığını belirten MHP Nilüfer İlçe Başkanı Levent Karakoç, yanıt gelmesi halinde kamuoyuna açıklayacaklarını belirtti.

MHP Nilüfer Belediye Meclis Üyesi İstek Göktürk, NİLBEL Sosyal Tesis, Otel, Düğün Salonu, Kafeterya, Çocuk Odası ve Otopark İşletmeleri İşçi A.Ş., Nilüfer Belediyesi bünyesinde yer almaktadır. Hakkında bir soru yöneltti. 5 maddelik soru soran Göktürk, NİLBEL AŞ.’nin nakit ve sermaye durumu, faaliyet gösteren işletmelerin faaliyet konularına göre sınıflandırılması, istihdam edilen personel sayısı, son 3 yıla ait kar/zarar mali tabloları ve gayrimenkuller yazılı olarak ibraz edilecektir.

“Kamuoyuyla paylaşacağız”

MHP Nilüfer İlçe Başkanı Levent Karakoç, soru önergesinin şeffaflık amacıyla yöneltildiğini vurgulayarak, “NİLBEL A’nın gayrimenkul ve istihdam durumları başta olmak üzere mali bilançolarını sorgulamak amacıyla hazırladığımız soru önergesini meclis üyesi arkadaşımız sundu. Nilüfer Belediyesi bünyesinde bulunan .Ş. şeffaflık ve hesap verebilirlik amacıyla kamu adına kurulmuştur.” “Yazılı teklifimize cevap verildiğinde aynı hassasiyetle Nilüfer ve Bursa kamuoyuyla paylaşacağız” dedi. -BURSA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu