Ekonomi

Monday.com Hisseleri, Citi’nin Beklenenden Fazla Fiyat Artışlarını Not Etmesinin Ardından Yükseldi

İçinde bulunduğumuz ayın başında Pazartesi.com (MNDY (NASDAQ: MNDY)) yeni müşteriler için Ocak ayında, mevcut müşteriler için ise Şubat ayında aboneliklerini yenilediğinde başlayacak fiyatlandırmasında değişiklik yaptı.

Temel İşletme Yönetimi platformu için revize edilen fiyatlandırma planı, Temel seviye için %12,5’lik bir artışı, yaygın olarak kullanılan Standart seviye için %20’lik bir artışı ve Pro seviye için %18,8’lik bir artışı içermektedir. Kurumsal seviyeye yönelik fiyat ayarlaması kamuya açıklanmadı.

Bu değişikliğin ardından Citi analistleri, MNDY üzerindeki mali etkilere ilişkin tahminlerini güncelleyerek fiyatlardaki artışların “önceden tahmin edilenden daha büyük” olduğunu belirtti.

Sonuç olarak Citi analistleri, “16 Şubat fiyat artışından önce sözleşmenin erken yenilenmesi olasılığı nedeniyle 2024 takvim yılında daha önemli bir etki ve ilk mali çeyrekte daha yüksek faturalar beklediklerini” söyledi.

MNDY’nin hisse değeri Salı günü %6,8 arttı.

Ek olarak Monday.com, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve Geliştirme araçları için ayrı bir rekabetçi fiyatlandırma başlattı ve HubSpot ve Atlassian Jira gibi rakipleriyle karşılaştırıldığında pazarda güçlü bir konum elde etti.

“Genel olarak, zamanlama farklılıkları ve müşterilerin aboneliklerini iptal etme veya daha ucuz planlara geçme potansiyeli ile Kurumsal düzeyde fiyat değişiklikleriyle ilgili kalan belirsizlik göz önüne alındığında, fiyatlardaki bu artışların büyümeye yüzde 4 puan daha eklemesi bekleniyor (önceki tahminimizden yüzde 3 puan daha yüksek),” diye yazdı Citi analistleri raporlarında. Katkı sağlayabileceğini düşünüyoruz” dedi.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için lütfen Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu