Ekonomi

Morgan Stanley, güçlü gelir nedeniyle UiPath hisse senedi hedefini 25 dolara yükseltti

Perşembe günü Morgan Stanley, UiPath Inc. (NYSE: NYSE:PATH) hisseleri üzerindeki görünümünü düzeltti ve fiyat hedefini bir önceki 17 dolardan 25 dolara yükseltirken, Equalweight notunu korudu. Revizyon, UiPath’in özellikle lisans performansından kaynaklanan %6’lık güçlü bir gelir artışı gösteren raporlanmış kazançlarını takip ediyor.

Şirketin Yıllık Yinelenen Gelir (ARR) büyümesi bir önceki yıla göre %22 ile beklentileri aştı ve kayda değer marjlara ve serbest nakit akışı (FCF) iyileşmelerine katkıda bulundu.

UiPath’in son mali sonuçları, piyasa konsensüsünü açıkça geride bıraktı ve şirket, 2025 mali yılı için ARR’de yıldan yıla %18’lik bir büyüme öngören ileriye dönük hedefler belirledi. Buna ek olarak, net yeni ARR (NNARR) büyümesinin orta noktasının %1 civarında olması öngörülüyor. Otomasyon yazılımı şirketinin beklenenden daha güçlü performansı, Morgan Stanley’nin bu revize değerlendirmesine yol açtı.

Güncelleme, şirketin aboneliğe dayalı ürünlerinin değerini gösteren önemli bir ölçüt olan UiPath’in ARR’sinin önemli bir büyüme göstermesiyle geldi ve bu da yinelenen gelir akışı için olumlu bir işaret. ARR’nin büyüme oranı, UiPath’in finansal sağlığının ve müşteri tabanını genişletme ve mevcut müşterileri elde tutma becerisinin kritik bir göstergesidir.

Firmanın analizi, UiPath’in büyüme ivmesini devam ettirecek bir yörüngede olduğunu ve ileriye dönük hedeflerin ARR’sinde sürekli artışa işaret ettiğini gösteriyor. Bu büyüme, şirketin piyasa beklentilerini aşma ve yatırımcı güvenini destekleyen finansal sonuçlar sunma yeteneğini yansıtıyor.

Morgan Stanley’nin Equalweight notunu koruması, firmanın UiPath’in hisselerinin kazançlarına, büyüme potansiyeline ve risk profiline göre uygun şekilde değerlendiğine inandığını gösteriyor.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu