Ekonomi

Tarım ve Orman Bakanlığı TİGEM’in en büyük hayvanlarını depremzedelere dağıtıyor.

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Kahnramanmaraş’ta meydana gelen depremlerde hayvanları telef olan üreticilere, “Tarımsal üretimde önemli olan Adıyaman başta olmak üzere tüm deprem illerinde yüksek verim ve kalitede bu sevkiyatları TİGEM’in hayvanları ile yapıyoruz. hayvancılığı daha da geliştirmek için.” söz konusu.

Adıyaman Hayvan Pazarını ziyaret eden Yumaklı, yetiştiricilerle bir araya gelerek depremde hayvanları telef olan depremzedelere hayvanlarını teslim etti.

Yumaklı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın depremde hayvanları telef olan yetiştiricilerin zararlarının karşılanması talimatının ardından dağıtıma başladıklarını hatırlattı.

Yumaklı, büyük ve küçükbaş, arı kovanları ve kümes hayvanlarının teslimatına hızla devam ettiklerini belirterek, şunları kaydetti:

“Toplam 43 bin 573 küçükbaş telef oldu. 24 bin 314 adedi sahiplerine teslim edildi ve ay sonuna kadar tamamı üreticilerimize teslim edilecek. Büyükbaş hayvanların da teslimatları tamamlanmış olup teslim edilecek. Bir an önce üreticilerimize.Geçmişte sahip oldukları hayvanların türü ve cinsi ne olursa olsun hem verim hem de kalite açısından üst düzey hayvanları TİGEM’e kazandırmak istiyorduk. Bu teslimatları başta Adıyaman olmak üzere, tarımsal üretimde değeri olan deprem tehlikesi olan tüm illerimize ulaştırıyoruz” diyenler, “Hayvanlarıyla yapıyoruz. Çok şükür bu dağıtımlara devam ediyoruz.”

Yumaklı, deprem bölgesinde ölen yaklaşık 26 bin arı kovanının bu ay itibarıyla teslim edileceğini, kümes hazırlıklarının tamamlandığını sözlerine ekledi.

Bakan Yumaklı daha sonra merkeze bağlı Alitaşı Mahallesi’nde hayvancılıkla uğraşan ve depremde telef olan 45 küçükbaş hayvanın karşılandığı Korkut ailesi, Adıyaman Belediyesi ve AK Parti İl Başkanlığı’nı da ziyaret etti. şehirdeki bağlantıları.

haber-ulas.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu