Haber

Trabzon’da 9 Yaşındaki Çocuğa Yorgun Kurşun isabet etti, Fail Yakalandı

Trabzon’da 9 yaşındaki erkek çocuğun göğsüne isabet eden yorgun kurşunla yaralandığı olayın faili yakalandı. Küçük Alperen’i yaralayan kurşunun 1204 yılları arasında bir düğünde ateşlenen tabancadan çıktığı belirlenirken, yapılan balistik incelemede merminin H.Ş. (32) isimli korucunun silahından ateş edildiği belirlendi. Tutuklu H.Ş. mahkemeye gönderildi.

Alperen Yavuz (9), 29 Temmuz’da Ortahisar ilçesine bağlı Uğurlu Mahallesi’nde annesiyle birlikte yolda yürürken göğsüne isabet eden kurşunla yaralandı. Karadeniz Teknik Üniversitesi Farabi Hastanesi’nde kurşunun ameliyatla çıkarılmasının ardından hayati tehlikesi bulunan Alperen taburcu edildi. Trabzon İl Jandarma Komutanlığı JASAT unsurları, yorgun merminin isabet etmesi sonucu yaralanan Alperen’in failini bulmak için bölgede incelemelerine başlarken, Trabzon İl Jandarma Komutanlığı Kriminal Şube Müdürlüğü de ekiplerle olay yeri incelemesini başlattı. “Atış Yönü Belirleme Kiti”. Jandarma Kriminal Şube Müdürlüğü envanterinde bulunan “Atış Yönü Tespit Kiti”nin tam olarak atış yönünü göstermesinin ardından incelemelerini yoğunlaştıran JASAT dedektifleri, 1204 metre ötedeki bir kuş uçuşu yönünde düdük olduğunu belirledi. Düğün alanında çalışmalarını yoğunlaştıran Jandarma Kriminal Şube Müdürlüğü, atış alanında 16 kişiden silah kalıntısı tespiti için takas alırken, H.Ş. (32) ve HN’nin (62) silahlarına, savcılık talimatıyla balistik inceleme yapılmak üzere el konuldu.

Deliller aynı gün kurye ile Ankara’ya götürüldü.

Trabzon İl Jandarma Komutanlığı tarafından kurye görevlendirilirken, deliller bir gün süreyle tespitlerin incelenmesi ve olayın aydınlatılması için Ankara Jandarma Kriminal Şube Müdürlüğü’ne götürülürken, düğün alanında toplanan silahlar, mermi artıkları, kovanlar ve Olayla ilgili inceleme başlatan Jandarma Kriminal Şube ekipleri, Alperen Yavuz’un cesedinden çekirdek çıkardı. araştırılmaya başlandı. Yapılan incelemeler sonucunda mağdur çocuğun sırtından çıkarılan çekirdek ve H.Ş. (32) isimli korucunun silahının eşleşmesi üzerine Jandarma Kriminal Daire Başkanlığı tarafından bilirkişi raporu hazırlanarak Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderildi. Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla şüpheli H.Ş. Jandarma ekiplerince yakalanıp gözaltına alınırken, açığa alındığı öğrenilen korucu adliyeye sevk edildi.

“Mutluluğa kurşun sıkmayın” kampanyasına tüm vatandaşlarımızın katılması ve destek vermesi gerekmektedir”

Trabzon İl Jandarma Komutanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, “İlimizde başlatılan ve tüm Türkiye’ye yayılan ‘Mutluluğa kurşun sıkmayın’ kampanyasına tüm vatandaşlarımız destek vermelidir. silahların yapıldığı yerlere vatandaşların çektiği görüntülerin bildirilmesi ve ilgili birimlere paylaşılması olayların bir daha yaşanmaması ve önlenmesi açısından önemlidir. ‘Mutluluğa kurşun sıkmayın’ kampanyasına tüm vatandaşlarımızın korna ve kahkahalarla katılması ve takviye yapması gerekmektedir.Bu konuda hassas davranmaları ve düğünden önce ilgili kolluk birimlerine haber vermeleri istenmiştir.İdari ve isim işlemleri genelge kapsamında kurallara uymayan düğün sahipleri için de kurulacak. – TRABZON

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu