Haber

Yavaş ve İmamoğlu, Akşener ile görüşecek

CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK), parti lideri Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında muhteşem bir şekilde toplandı. Toplantıda GÜZEL Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Altı Tablo ve bundan sonraki adımlarla ilgili sert açıklamaları değerlendirildi. Kılıçdaroğlu, MYK toplantısı öncesi partisinin genel merkezinde CHP’li 10 büyükşehir belediye başkanıyla bir araya geldi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, bu görüşmenin ardından yaptığı açıklamada, “Büyükşehir Belediye Başkanlarımız, Sayın Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret ederek, alacağı her kararda desteklerini ve takviye güçlerini konuştular.”

MYK’dan sonra CHP’den bir açıklama daha geldi. Açıklamada, Kılıçdaroğlu’nun, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın Akşener’i YETERLİ Parti Genel Merkezi dışında ziyaret etme talebine olumlu yaklaştığı belirtildi. Toplantıda, belediye başkanlarının dün yaptıkları açıklamalar paralelinde Kılıçdaroğlu’nun iradesine bağlılıklarını ifade edecekleri belirtilerek, “Cumhurbaşkanımız daha önce de ifade ettiği gibi Halil İbrahim’in masasının küçülmesini istemiyor. Cumhurbaşkanımıza sadık olduklarını ve Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu aday olarak görmek istediklerini iletecekler ve ittifakın devamını talep edecekler” denildi.

İYİ Parti: Diğer isim konusunda uzlaşmak mümkün

Habertürk TV’nin yayınına katılan İYİ Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta, Altı Masa’da “Şu ana kadar çoğunluk kararı alınmadığını, oybirliğiyle karar verildiğini” söyledi. “Bazı konularda farklı görüşler vardı, evraklara girmediler” diyen Usta, “İmzalayacağız Akşener Bey kabul etmesin” gibi bir yaklaşımın olamayacağını, Akşener’in aradığı iki ismin de barışçıl olduğunu söyledi. Adaylık için CHP rozeti taktılar ama aynı zamanda Millet İttifakı adayı oldular. stresli. Usta, “Adayın uzlaşı ile seçileceği yönünde irade belirtilirse kapı açıktır. Ancak dayatma varsa konuşmanın bir anlamı yoktur. Başka bir isim üzerinde anlaşmak mümkündür.”

Paçacı: Masadan kalkmadık kaldırıldık

İYİ Parti’li partili belediye başkanları da Meral Akşener ile görüştü. Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Parti Genel Başkan Yardımcısı Cihan Paçacı, masadan kalkmadıklarını, kaldırıldıklarını belirtti. Paçacı, “Önemli olan kazanmak, kazanmasını sağlamak. Tüm hassasiyetimiz bu” dedi. .

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in başdanışmanı Turhan Çömez, “Masadayız ama masadan ayrılan beş kişi var” dedi. Çömez, “Sağduyu ile krizin çözüleceğine inanıyoruz.”

Nation Alliance’ın 17:00 CET’de beş cumhurbaşkanı ile bir toplantı yapması bekleniyor.

DW / SÖ,ET

haber-nurdagi.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu