Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Konya’dan üretici desteğine teşekkürler

KONYA (İGFA) –Uluslararası Tarım Kentleri Birliği Başkanı ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 2023 yılı buğday ve arpa alım fiyatlarını açıklayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür etti.

Tahıl ambarı olarak bilinen Konya’nın tarımsal üretimde Türkiye’nin önde gelen şehirlerinden biri olduğunu belirten Lider Altay, açıklanan 2023 buğday ve arpa fiyatlarının çiftçilere hayırlı olmasını diledi.

Buğday ve arpa alım fiyatlarının ton başına ekmeklik buğday için 8 bin 250 lira, arpa için 7 bin lira olarak belirleneceğini hatırlatan Lider Altay, şunları söyledi: Esas karar verildi. Böylece açıklanan alım fiyatları kapsamında üreticilerimizin ekmeklik buğdaya 9 bin 250 lira, arpaya ise 7 bin 500 lira alacak olması çiftçilerimizin yüzünü güldürdü. Çiftçilerimizin ve üreticilerimizin her zaman yanında olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a sonsuz şükranlarımızı sunarız. Ülkemizin kalkınması için gece gündüz demeden üreten çiftçi kardeşlerimizin emeklerinin karşılığını almalarını temenni ediyorum. Bereketli olsun” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evden eve nakliyat
Başa dön tuşu