Ekonomi

Dünya çapında 17 adet satıldı… İlk tekne Eylül’de görücüye çıkıyor

İSTANBUL (İGFA) – Sirena Yachts, Ocak ayında ilk kez dünyaya duyurduğu en yeni modeli Sirena 48’i ABD’li tekne tutkunlarının beğenisine sundu. ABD’nin en büyük yat fuarlarından biri olan Palm Beach International Boat Show’da podyuma çıkan Sirena 48 tüm dikkatleri üzerine çekti.

Fuar tanıtımında yer alan modelin şu ana kadar dünya çapında 17 adet satıldığı açıklandı.

ABD’DEN BÜYÜK İLGİ

Sirena 48, iç ve güverte düzeninin yanı sıra flybridge için de seçenekler sunuyor. Flybridge’in standart düzeninde geniş bir yemek masası ve rahat güneşlenme minderlerinin bulunduğu geniş bir güneşlenme alanı yer alıyor. Flybridge’deki yerleşik dümen o kadar dikkat çekici ki, gemi sahibi kaptanlık görevinden vazgeçmek istemeyecek. Sirena 48’in flybridge’i istenirse hardtop ile donatılacak ve üzeri güneş panelleri ile kaplanacak.

Seyir performansıyla dikkatleri üzerine çekecek olan Sirena 48, opsiyonel motorlarla maksimum 26.3 knot hıza ulaşacak. Seyir hızı 15-16 knot, ekonomik seyir hızı 10 knot olacaktır. 10 knot ekonomik seyir hızında yakıt ikmali yapmadan yaklaşık 520 deniz mili yol alabilecek.

Merakla beklenen Sirena 48’in ilk teknesi, Eylül ayında düzenlenecek Cannes Yachting Festival 2023’te tüm dünyanın karşısına çıkacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu