Haber

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarına dikkat çekmek amacıyla Giresun’da enkaz oluşturuldu.

Giresun’da İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarına karşı farkındalık yaratmak amacıyla bombardıman sonucu yıkılan binanın temsili enkaz oluşturuldu.

Giresun Belediyesi tarafından Gazze’deki ortamın aktarılması amacıyla Atatürk Meydanı’nda parçalanmış beton bloklar, çeşitli hasarlı ev eşyaları ve oyuncaklar kullanıldı.

Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu gazetecilere, Filistin’de yaşanan insanlık dramı konusunda farkındalık yaratmayı hedeflediklerini söyledi.

Bunun insanlığın gözü önünde devam eden bir vahşet olduğunu belirten Şenlikoğlu, “Uluslararası hukuku ve insanlığın tüm değerlerini hiçe sayarak maalesef halen devam eden bir vahşettir. İnsanlığın savaşa ve vahşete ‘dur’ demesi gerekirken Özellikle Batı dünyası bu vahşeti hâlâ izliyor ve destekliyor.” Bu aynı zamanda dikkat çekici bir durum” dedi. söz konusu.

Şenlikoğlu, yaşananları şüphesiz tarihin yargılayacağının altını çizerek, şöyle konuştu:

“İsrail, hastaneler ve sivil noktalar başta olmak üzere sivil amaçlarla kadınları, çocukları, yaşlıları ve gençleri hedef alarak asıl niyetinin savaş değil, vahşet ve katliam olduğunu da göstermiştir. Bunu uluslararası hukuku ve insani değerleri hiçe sayarak yapmaktadır. “En azından bu konuda farkındalık yaratarak, Gazze’deki çevreye dair küçük bir değerlendirme yaparak, meydanımızda ‘savaşa hayır’ diyerek böyle bir düzenlemeyi burada yaptık.”

Şenlikoğlu, vahşetin bir an önce durdurulması gerektiğini sözlerine ekledi.

bor-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu