Haber

Mersin’e giden 7 bin depremzede öğrenci eğitime başladı

Kahramanmaraş merkezli Türkiye’nin kalbini yakan depremlerin üzerinden 15 gün geçti.

12 Eylül 2022’de başlayıp 20 Ocak’ta sona eren 2022-2023 eğitim-öğretim yılının birinci döneminin ardından okullar 6 Şubat’ta açılacaktı.

11 ili etkileyen depremler nedeniyle Türkiye genelinde eğitime ara verildi.

Depremden etkilenen iller hariç 71 ilde her seviyeden öğrenci bugün derse başladı.

7 bin depremzede öğrenci okula başladı

Deprem nedeniyle Mersin’e sevk edilen 7 bin öğrenci bugün derse başladı.

Bu öğrencilerin Mersinli öğrencilerle birlikte eğitime başladıklarını belirten Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, şunları söyledi:  şu bilgileri verdi:

Afet bölgesinden gelen yaklaşık 7 bin öğrenci Mersin’de her kademedeki kamu ve özel kurumlarımıza nakledildi. Mevcut okullarımıza ek olarak kamplarda kalan depremzedelerimiz için Mersin Üniversitesi’nde okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise olmak üzere her kademeden derslikler ve Gençlik ve Gençlik Bakanlığı’na bağlı Kredi ve Yurtlar Kurumları oluşturduk. Spor Dalları.

Ayrıca Hayat Boyu Öğrenim Birimimiz tarafından oluşturulan Taşınabilir Kayıt gruplarımız, depremzedelerimizin yoğun olarak kaldıkları yurt, yurt gibi noktalara ulaşarak hayat boyu öğrenme kurslarımız ve açık öğretim okullarımıza bilgilendirme ve kayıt işlemlerini gerçekleştirmektedir. Mersin genelinde afetzede öğrencilerimiz için nakil işlemleri devam ediyor.

derik-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu