Haber

Motora zam var mı? Motorine, benzine zam olacak mı? Motor ne zaman artacak?

Motorda artış var mı? Motorine, fuel oil’e zam olacak mı? Motor artışı ne zaman gelecek? araştırılmakta. Akaryakıtta art arda yapılan zamların ardından motorine 1 lira 45 kuruşluk zam pompaya yansıdı. Araç sahipleri kara kara düşünürken yeni bir zam haberi geldi. Arama motorlarında Engine artışı var mı? Motorine, fuel oil’e zam olacak mı? Motor artışı ne zaman gelecek? sorular incelendi.

MOTORDA ARTIŞ OLUYOR MU?

Döviz kurlarındaki ve petrol varil fiyatlarındaki oynaklık nedeniyle akaryakıt fiyatları yükselmeye devam ediyor. 1 Ağustos Salı gününden itibaren motorine 1,07 TL zam bekleniyor.

Brent petrolündeki yükseliş ve doların Türk Lirası karşısında zirve yapmasının ardından 1 Ağustos Salı gününden itibaren motorine 1,07 TL zam bekleniyor.

İşte zam öncesi 31 Temmuz güncel akaryakıt ve motorin fiyatları…

31 Temmuz akaryakıt fiyatları;

İstanbul 36,05 TL

Ankara 36,53 TL

İzmir 36,63 TL

31 Temmuz motorin fiyatları;

İstanbul 35,30 TL

Ankara 35,78 TL

İzmir 35,95 TL

AKARYAKIT FİYATLARI NASIL HESAPLANIR?

Türkiye’de akaryakıt ve motorin fiyatları hesaplanırken KDV hariç rafineri satış fiyatı, gümrüksüz rafineri fiyatına ÖTV ve EPDK payları eklenerek hesaplanmaktadır. Gümrüksüz rafineri fiyatı hesaplanırken, Akdeniz-İtalyan piyasasında yayınlanan günlük CIF Akdeniz eser fiyatları ve günlük dolar kuru takip edilmekte ve belirli bir fiyat değişim farkı üzerinden gümrüksüz rafineri tavan satış fiyatı elde edilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu