Haber

Tayland’daki muhafazakar partiden seçim öncesi ‘seks oyuncağı’ sözü

Tayland’ın en eski partisi olan muhafazakar Demokrat Parti, seçim kampanyasında seks oyuncaklarını yasallaştırma sözü verdi. Seçim anketlerinde geriden gelen parti, ‘vergi avantajları’ vurgusu yaparak 14 Mayıs’ta yapılacak genel seçimlerden önce seks oyuncaklarına izin verileceğini duyurdu.

Euronews haber sitesinin haberine göre, konuyla ilgili açıklama yapan Demokrat Parti yönetiminden Ratchada Thanadirek, hükümetin seks oyuncakları ticaretine izin vermeyerek ithalata vergi koyma fırsatını kaçırdığını söyledi. Thanadirek, “Seks oyuncakları faydalıdır çünkü seks işçiliğini, libido dengesizliğinden kaynaklanan boşanmaları ve seksle ilgili suçları azaltmaya yardımcı olabilirler.” Dedi.

‘EROTIC Uyarıcılar ayrıca kamu maliyesini de uyaracak’

Partiden yapılan açıklamada, erotik uyarıcıların yasallaşmasının ithal cihazlardan alınacak vergiler sayesinde kamu maliyesini de “canlandıracağı” belirtildi. Şu anda ithal edilen cihazların kalitesi üzerinde herhangi bir kontrolün bulunmadığına dikkati çeken Thanadirek, bazı cihazların kısa devre yapma riski taşıdığını ve bunun da güvenlik sorunları yarattığını söyledi. Thanadirek, bazı çevrelerce ‘ahlaksız’ olarak görülse de seks oyuncaklarının yurt dışından yasa dışı yollarla ülkeye girmeye devam ettiğini belirtti.

VİBRATÖR VE SEKS OYUNCAKLARININ SATIŞI YASAL DEĞİLDİR

Tayland’da vibratörlerin ve diğer seks oyuncaklarının satışı yasa dışıdır. Ülke kanunları, uymayanlar için 3 yıla kadar hapis ve 1.800 dolara kadar para cezası öngörüyor. Ancak bu ürünler ülkede ‘illegal’ olarak satılmaya devam ediyor.

Ülkenin en eski partisi olan Demokrat Parti’nin daha önce dört başbakanı vardı; ancak 2019 seçimlerinde başarısız oldular. 14 Mayıs’ta yapılacak seçimler öncesi yapılan anketler, Demokrat Parti’nin oy kaybetmeye devam ettiğini gösteriyor.

Parti, Nisan 2022’de 14 kadının eski başkanı ve milletvekili Prinn Panitchpakdi hakkında resmen şikayette bulunduğu bir ‘seks skandalı’ ile gündeme geldi. Panitchpakdi tezleri reddettiği için dava artık çözülmedi. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu