İş

Yıllarca hizmetçisi olduğu evden babası çıktı: 1 milyarlık serveti paylaştı

Sabah’ta yer alan habere göre; 1950’lerde 21 yaşında, Ümit Etyüzen, şimdi 16 yaşında Niyazi Üzmez’Bir tuğla fabrikasında bekçi olarak çalışan Ümit Etyüzen’den alelacele hamile kaldı Enver Zorlukaya ile evliydi. İddiaya göre Zorlukaya bebeği ilk başta istemedi. Bebek doğunca Zorlukaya bebeği dere kenarına bıraktı. Ancak daha sonra pişman olan Zorlukaya, bebeği dere kenarına alıp Ümit Etyüzen ile birlikte büyütmeye başladı. Ümit Etyüzen kızına kalbeAdını verdi ve Zorlukaya’nın nüfusuna kaydettirdi.

Babası Hasan Üzmez ile birlikte fabrikayı işleten Niyazi Üzmez, “Bu gerçeği kimseye söyleme” diyerek yemin ettiği Ümit Etyüzen’e fabrikalarında çay temizlik işlerinde çalışması için iş verdi. Ümit Etyüzen çay ve temizlik işinde çalışıyordu, eşi Enver Zorlukaya da aynı fabrikada bekçi olarak çalışıyordu. Ümit ve Enver çifti fabrikanın bekçi evinde kalıyorlardı.

Kalbiye Sağlam büyüdükten sonra annesi gibi Üzmez ailesinin yanında hizmetçilik yapmaya başladı. Kalbiye 14 yaşında evlendi ve Manisa’ya taşındı. Eşi 28 yaşında vefat edince Kalbiye, iki çocuğuyla birlikte uzak akraba (ancak biyolojik babası) sandığı Niyazi Üzmez’in yanına döndü. Kalbiye, Niyazi Üzmez’in Manisa’nın Turgutlu ilçesindeki evinde, dükkânında ve Çeşme’deki yazlık evinde yıllarca çalıştı.

Bu arada Kalbiye’nin annesi Ümit Etyüzen 1996 yılında 66 yaşında öldü. Resmi nikahlı eşi İnci Üzmez’den üç çocuğu olan Niyazi Üzmez, “Yıllarca herkes Turgutlu’da bir restoranda yemek yerdi. geçen sene mayıs Bu çocuk sana ne kadar benziyor?Söylediği Kalbiye’ye gerçeği itiraf etti.

Şu anda 72 yaşında olan Kalbiye Sağlam, avukattır. Varol Turbay Turgutlu Aile Mahkemesi’nde babalık davası açtı. Babalık davası devam ederken, iş adamı Niyazi Üzmez 20 Şubat’ta 88 yaşında vefat etti.

Baba Niyazi Üzmez’in cenazesi morgdayken numuneler alındı. Anne Ümit Etyüzen’in de mezarı açılarak DNA testi için numune alındı. İzmir Adli Tıp Kurumu’ndaki mahkeme tarafından yapılan DNA testi ile Niyazi Üzmez’in biyolojik babası olduğu yüzde 99,9 kesinlik kazandı. Rapor Turgutlu Aile Mahkemesi’ne gönderildi.

DNA testinin Niyazi Üzmez’in kızı olduğunun belirlenmesinin ardından Üzmez’e ait iki tuğla fabrikası ve 30 taşınmazın bulunduğu yaklaşık 1 milyar liralık servete Kabilye Sağlam da ortak oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu